Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

 

1.12.2012

     Ve dnech 2.-20.12.2012 pořádá obec Sedliště ve spolupráci s Muzeem Těšínska výstavu "KOUZELNÁ KRÁSA KROJOVÝCH STŘÍBRNÝCH ŠPERKŮ TĚŠÍNSKÉHO SLEZSKA" v Muzeu Lašská jizba. Zároveň si zde můžete prohlédnout mé vánoční perníkové dekorace.

Srdečně Vás tímto zvu.

                                                                                                                                                   8.3.2012

     Ve dnech od 8.3.-5.4.2012 si můžete v Muzeu Lašská Jizba Sedliště prohlédnout mé perníkové dekorace a vajíčka. Probíhá zde prodejní výstava velikonočních předmětů spojená s výstavou "Dřevěné kostely a kapličky v Beskydech a Pobeskydí".

Srdečně Vás tímto zvu.

                                                                                                                                                     1.2.2012

     Peču poctivé dorty z kvalitních surovin. Nepoužívám do korpusů ani krémů žádná dochucovadla, aromata, margaríny ani ztužené tuky. Máslové krémy dělám odlehčené, takže jsou nadýchané a lehké. A proto tyto dorty nejen skvěle vypadají, ale i skvěle chutnají!
   Téma dortu může být v podstatě jakékoliv, charakterizující např. profesi či zálibu oslavence, různé oblíbené pohádkové postavičky pro děti. Dort k příležitosti narození děťátka, ke křtinám, narozeninám, svátku... Inspiraci můžete najít ve fotogalerii.
   Ozdoby na dorty jsou ručně modelované z fondánové hmoty. Dort může být potažen fondánovou hmotou či pravým marcipánem.
   Zásadně nepoužívám ztužené tuky ani margaríny. Máslové krémy jsou z pravého másla, ale odlehčené např. vanilkovým pudinkem, takže jsou lehké a nadýchané. Pařížský krém většinou dělám lehký z pravé šlehačky a kvalitní čokolády, pro menší děti krém ze šlehačky, tvarohu a pudinku. Dort může být proložen i různým ovocem. Dorty peču pouze pro rodinu, přátele a známé.